niedziela, 24 lipca 2016

Wakacyjnie i dziecięco - recenzja Story Cubes

My wypoczeliśmy podczas krótkich wakacji nad morzem. Najbardziej to dzieci bo ja czuwając nad całą trójką nie czuję się mocno wypoczęta ale cieszę się ich radością, ich zabawami i faktem, że cali i zdrowi dotarliśmy do domku :)


Pogoda nam dopisała. Aż jestem w szoku bo od lat tak nie trafiliśmy.

Były zabawy na piasku, była piłka nożna, były kąpiele w morzu i był jeszcze jeden pomocnik na nudę: gra Story Cubes firmy REBEL - my mamy podstawowe klocki i voyages 


Gra polega na snuciu opowieści - zaczynamy od "Dawno, dawno temu.." albo "Za górami i lasami..." a dalej historia się toczy ustami opowiadającego. Wychodzą z tego tak zabawne opowieści, czasem zaskakujące ze względu na obrazek, jaki się wybrało.


Kostki są super wykonane, twarde, niezniszczalne. Nad wodą i mimo piasku nie mieliśmy szans ich zepsuć. 

Klocki pomagają w rozwijaniu wyobraźni dziecka, sposobie wysławiania się i formułowaniu rozbudowanych zdań czy opowieści. U nas mały dosyć ubogo opowiada. Pani wychowawczyni zwróciła uwagę, że należy nad tym popracować. Kości idealnie nam w tym pomagają. Wreszcie pracujemy, żeby opowieść to nie były zdania w stylu "następnie..., następnie....". Dzięki nim poziom i zasób słownictwa małego się polepsza a to jest duży sukces. Gra także pomaga w pracy logopedycznej. Obydwaj chłopcy starają się każdy z wyrazów opowieści mówić wyraźnie i zrozumiale. Mały mógł wyrazy z literką "l" powtórzyć, ucząc się ich prawidłowej wymowy. Nie dziwię się, że klocki dostały bardzo dużo nagród. 


Polecam serdecznie.

4 komentarze:

 1. Fajna gra i cieszę się, że o niej piszesz, bo sobie jej poszukam :)
  My mamy kilka gier planszowych ( min. było sobie życie - polecam) i mój syn (w październiku skończy 6 lat) uwielbia czas, kiedy całą rodziną siadamy i w nie gramy.
  Mama to mało kiedy ma czas, żeby porządnie wypocząć, ale wiadomo szczęście dziecka najważniejsze :)


  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Renko polecam szczerze. Gry tej firmy są niesamowite. My mamy już niezłą kolekcję. My też dużo czasu spędzamy grając z dzieciakami. Żeby odciągnąć ich od tej fali bezsensownych programów czy filmików. Nie ma to jak wieczorem usiąść i kogoś ograć :D

   Usuń
 2. Gry oczywiście nie znam, ale skoro Wam pozwalała urozmaicić sobie jeszcze bardziej letni wypoczynek, tzn. że jest fajna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)

   dziękuję ślicznie - zdziwiłabyś się jak wciąga i jak śmieszne historie powstają :)

   Usuń

Dziękuję za zostawiony komentarz.

Świąteczna ozdoba na drewnie dla Lexi Design - home wood xmas decor

 Hej hej Dzisiaj kolejna propozycja inspiracyjna. Na krążku z drewna umieściłam wycinane elementy i tekturki świąteczne. W ten oto sposób po...