wtorek, 17 grudnia 2013

Akademia Umysłu Junior - kto zna ręka do góry? :)

Wiecie są takie chwile w moim blogowym życiu, które cieszą. Jedną z takich chwil było otrzymanie dla moich gagatków do testowania płyty 


Jeśli chodzi o przesiadywanie dziecka przed komputerem to uważam, że należy znaleźć złoty środek na to. Nie można przesadzać w żadną ze stron. Bo szczerze co nam da zakaz zbliżania się dziecka do komputera. Rodzic się cieszy, że jego dziecko nie jest ogłupione komputerem ale czy słusznie? Oczywiście nie mam na myśli przesadzania w drugą stronę, gdy dziecko bez kontroli może siedzieć przed monitorem robiąc co mu się chce, wchodząc na różne strony czy grając w co ma tylko ochotę. Moim dosyć skromnym zdaniem dziecko powinno umieć obsługiwać komputer. Jestem dumna z moich chłopaków, że wiedzą co trzeba zrobić - czym zaskakują dziadków - jak włączyć czy wyłączyć komputer (to się nazywa postęp technologiczny i różnica pokoleniowa :D). Ale patrząc na to co się dzieje w internecie, gdzie pod pozorem gry czy bajki dzieci mogą wejść na naprawdę mało fajne strony lub obejrzeć bajkę, która z bajką nie ma nic wspólnego to staram się póki jeszcze mam na to wpływ kontrolować co chłopcy robią przy komputerze. Przyznam, że dlatego do programu podeszłam dosyć sceptycznie bo jesteśmy - my jako klienci zarzucani zewsząd różnymi programami (sama dałam się nabrać na programy logopedyczne, które pozostawiają wiele do życzenia a sama lepiej ćwiczyłam z F) i naprawdę możecie wierzyć lub nie - jestem bardzo pozytywnie zaskoczona :) I nie jest to post sponsorowany !!! 

(zdjęcie zapożyczam z Babylandii)

Gdyby program nie przypadł do gustu mi czy chłopcom zwyczajnie odpadłby z używania i tyle. A tu proszę odkąd mąż wreszcie wgrał nam go na dysk (tak, tak trochę na ten fakt musieliśmy poczekać bo się okazało, że moje konto nie ma uprawnień do takiej czynności a podobno miało :D) to program jest na pierwszym miejscu włączanych przez chłopców. A ja się z tego bardzo cieszę, bo jest tego wart.

Według okładki program jest przeznaczony dla dzieci w wieku 5-9lat. Dlatego byłam pewna, że pierwszym chętnym i przesiadującym będzie F. A tu niespodzianka. Program non stop okupuje przede wszystkim 4,5letni Sz :) Zaskoczył mnie. A bardziej mnie zaskakuje jak rozwiązuje te zadania. Większość już zrobił przechodząc każdy poziom od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Często to ja nie zapamiętam w memo rozwiązania czy śladu toru żabki a on raz, dwa i kolejny etap. 

Oczywiście ze względu na wiek F potrafi te zadania zrobić dużo szybciej. I widać jak sam zasiada z przyjemnością. A jeszcze jak słyszy od Tabiego ludzika z programu tyle pochwał to odchodzi od kompa zadowolony.


Kto mu a raczej im najczęściej towarzyszy, żeby się wprawiać? :) wiadomo...Gier jest 21 choć zauważyłam, że panowie mają już swoje ulubione :)
Gry rozwijają koncentrację, logiczne myślenie a także pamięć. W prosty sposób i z zagadnieniami związanymi z daną porą roku i tym co się dzieje za oknem dzieciole ćwiczą poprzez zabawę. Wręcz nawet nie wiedzą, że się uczą bawiąc. A ja jako mama jestem spokojna bo wiem dokładnie co robią, mogę się cieszyć, że także komputer może pozytywnie wpływać na rozwój dzieci.

Na koniec wywołam uśmiech na twarzach Waszych bo pokażę - skupienie i zapamiętywanie


tadam - pestka, zadowolenie z przejścia kolejnego poziomu :) bezcenne...


A pudełko jak wygląda? he he jakby non stop używali :)


Jeżeli ktoś nie miał jeszcze pomysłu na prezent dla dzieci w tym wieku to ja rękoma i nogami podpisuję się, że warto kupić kolejną część programu. Jak zapytałam chłopców czy chcieliby zimę to obydwaj przekrzykiwali siebie nawzajem jak bardzo chcą. Czy można lepiej polecić??? 

Zachęcam do zaglądania na stronkę Akademii Umysłu Junior - po pierwsze można zapoznać się z bezpłatnymi wersjami startowymi kolejnych części, dowiedzieć się o innych programach, a co najważniejsze obecnie jest możliwość zakupić programy z 30% rabatem o czym dowiedziałam się sama wchodząc na stronkę sklepu (aż żałuję, że tak późno - na szczęście promocja jest do końca roku).

Podsumowując sami widzicie - my zdecydowanie jesteśmy na tak:)

A niedługo pokażę jeszcze jeden program z ich oferty. A i kartek świątecznych trochę się zrobiło i dwie kolejne cudowne wymianki są za mną. Pozdrawiam

2 komentarze:

  1. widzę że pokazujesz fajne nowości...nie wiedziałam że są takie fajne gry dla dzieci...ja swoim pozwalam czasem grać przez internet ale jest to mało bezpieczne...muszę się zapoznać z tymi grami i coś zakupić bo to genialne rozwiązanie na chwilkę wolnego czasu dzieci...

    OdpowiedzUsuń
  2. dziękuję Beatko za rekomendacje- właśnie szukałam czegoś takiego dla mojego Franka- zakupiłam wiosnę- zobaczymy :-)))

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawiony komentarz.

Skrzyneczka na przepisy dla Craft o'clock

 Hej wszystkim! Dzisiaj szkatułka z kolekcją Kitchen Mode od Craft O'Clock. Pozdrawiam serdecznie